Uncategorized

PZP porovnanie

Prečo sa oplatí porovnať si PZP ponuky predtým ako uzatvoríte poistnú zmluvu? Pretože je to zadarmo a trvá to 10 minút. Overenie PZP je jednoduché a stačí k tomu pripojenie na internet. Pri porovnaní nie je dôležitá len cena PZP. Veľmi dôležité je všimnúť si aj výšku krytia poistenia. Pri doplnkových pripoisteniach je dôležité pozerať na výšku spoluúčasti. Pri živelných pohromách alebo stretom so zverou to môže byť cca 10%.

Porovnanie cien

PZP porovnanie v kalkulačke Vám na prvom mieste zobrazí ceny. Ponuky všetkých poisťovní sú zoradené od najlacnejšieho po najdrahšie PZP. Hneď na prvý pohľad tak uvidíte ako ste na tom s Vaším súčasným PZP. Ak budú PZP z kalkulačky výhodnejšie ako to Vaše, určite pošlite do súčasnej poisťovne výpoveď. Alebo ju tam odneste osobne. Porovnanie PZP v kalkulačku je zadarmo a je nezáväzné. Uzavrieť ho môžete online po výbere najlepšieho produktu. Všetky potrebné náležitosti vrátane dokumentov ako biela karta a zelená karta Vám prídu emailom. Bez podpisovania papierov, pekne z  pohodlia obývačky alebo dokonca postele.

Skúsenosti

Ľudia majú kladné skúsenosti, keďže väčšina z nich sadla na lep poisťovacím agentom. Dnes už poisťováka robí každý a tak niet divu, že Vám pri dverách zazvoní na zvonček susedka, že má super výhodnú ponuku PZP, ktorá sa neodmieta. Alebo Vás po dlhej dobe navštívi príbuzný a medzi rečou zmieni, že po novom robí poistenia. Určite Vám ho je ľúto odmietnuť a nepomôcť mu. Žiaľ, presne takto vznikajú nevýhodné poistenia. Poisťovací agent Vám predstaví iba poistky s ktorými má zmluvy a ktoré sú pre neho najvýhodnejšie z hľadiska provízie. Preto vyskúšajte PZP online a porovnanie bude pre Vás záležitosť pár minút. Nič za to nedáte a v drvivej väčšine prípadov ušetríte aj stovky eur ročne.

Viac o tejto problematike PZP sa dozviete na portáli https://www.poistit.sk/

Oplatia sa asistenčné služby pri PZP?

Množstvo vodičov má názor, že PZP slúži iba ako náhrada škody pre vodiča, ktorý utrpel Vašou vinou. Je to pravda? Sčasti áno. V dnešnej dobe je množstvo poisťovní, ktoré k PZP ponúkajú extra služby, napr. asistenčné. Asistenčné služby sú nápomocné hocakej kolízii, poruche alebo právnom probléme.

Asistenčné služby môžete využiť v prípade ak dostanete defekt a nemôžete povoliť skrutky kolesa alebo nemáte rezervu. V prípade ak sú asistenčné služby súčasťou vášho PZP tak Vám milí páni prídu pomôcť a problém s defektom vyriešia za Vás. Podobne to platí napr. pri vybití baterky v zimnom období, kedy sa pri otočení kľúča so štartérom nič nedeje. Pri ďalekých cestách môžete počítať s ubytovaním alebo nájdením náhradného vozidla v prípade ak nastane nejaká porucha.

Ktorá poisťovňa má najlepšie asistenčné služby?

Jednoznačná odpoveď na túto otázku neexistuje. Každá poisťovňa ponúka rôzne balíky k rôznym službám, ktoré sa navyše rôznia podľa typu auta a veku vodiča. Poisťovne z času na čas menia svoje podmienky a cenníky. Jediným spôsobom ako zistiť aktuálny stav najlepších služieb je využiť služby profesionálneho poisťovacieho brokera. Tých najlepších môžete nájsť aj na webe. Stačí vyplniť online PZP kalkulačku, kde nájdete porovnanie všetkých poisťovní.

You may also like...